فعاایت های اداری و آموزشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام از روز شنبه 17 فروردین دایر هستند

کد خبر: 935 تاریخ انتشار: 1398/1/17
رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های لرستان، خوزستان، مازندران، گلستان و ایلام جزئیات بازگشایی دانشگاه در این استان‌ها را تشریح کردند.
image
رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استان‌های لرستان، خوزستان، مازندران، گلستان و ایلام جزئیات بازگشایی دانشگاه در این استان‌ها را تشریح کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از آنا، سیل اخیر که در استان‌های مختلف به راه افتاد برای دانش‌آموزان و دانشجویان مشکلاتی را به دنبال داشته به‌طوری که دانشجویان برای بازگشایی دانشگاه‌ها دچار سردرگمی شده‌اند.

دکتر بیژن رنجبر سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که تصمیم و نحوه بازگشایی دانشگاه‌های آزاد در استان‌های سیل‌زده بر عهده رؤسای دانشگاه آن استان‌ها است . با توجه به پایان تعطیلات نوروزی و درگیربودن استان‌های گلستان، مازندران، لرستان و خوزستان با سیل، خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا درباره جزئیات این موضوع با رؤسای دانشگاه‌های آزاد اسلامی در این استان‌ها گفتگو کرده که در ادامه می‌آید.

کلاس‌های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی لرستان با یک هفته تأخیر آغاز می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی لرستان درباره زمان بازگشایی و فعالیت مجدد این دانشگاه اظهار کرد: همان گونه که قبلاً اعلام کردیم تمام کلاس‌ها و فعالیت‌های آموزشی با یک هفته تأخیر آغاز می‌شود؛ اما کارکنان و کارمندان برای کمک‌رسانی و سایر اقداماتی که ممکن است مورد نیاز باشد در واحدهای دانشگاهی حضور دارند.

دکتر سیامک بهاروند افزود: پس از وقوع سیل کارکنان و استادان این دانشگاه با اختصاص یک روز حقوق خود و کمک‌های غذایی در قالب سه خودرو به یاری سیل‌زدگان شتافتند و اکنون که در حال این گفتگو هستم در حال عزیمت به مناطق سیل‌زده برای بردن کمک‌هایی که جمع‌آوری شده هستیم که در فرصت‌های بعدی جزئیات بیشتری در اختیار مردم قرار می‌دهیم.

تأخیر یک هفته‌ای آغاز فعالیت‌های دانشگاهی درخواست شورای تأمین استان بود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان نیز در گفتگو با آنا اظهار کرد: شورای تأمین استان خوزستان اعلام کرده که همه کلاس‌های آموزشی دانشگاه‌های استان خوزستان باید با یک هفته تأخیر و از ۲۴ فروردین آغاز شود.

حجت‌الاسلام فرج‌الله براتی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان برای حضور هئیت علمی و کارکنان و کارمندان در محل کار مشکلی ندارد و دستور‌العملی برای نیامدن آنها صادر نشده است؛ اما اگر مشکلی داشته باشند می‌توانند حضور نداشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: روز گذشته برای سرکشی به دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوسنگرد در این شهر حضور پیدا کردم و امروز نیز عازم دزفول، اندیمشک و شوش هستم تا در واحدهای دانشگاهی این دو شهر حضور پیدا کرده و از نزدیک تهدیدات احتمالی را بررسی کنم؛ چراکه این سه شهر در مسیر رودخانه دز و کرخه هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خوزستان یادآور شد: حجم و ارتفاع آب در سوسنگرد به اندازه‌ای است که نمی‌توان جلوی آن را گرفت و احتمال زیر آب رفتن شهر وجود دارد به همین خاطر شهر در حال تخلیه‌شدن است و مسئولان دستور تخلیه شهر سوسنگرد را داده‌اند.

واحدهای استان مازندران ۱۷ فروردین بازگشایی می‌شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران نیز در این راستا به خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا گفت: مازندران از نظر تهدید سیل با مشکلی مواجه نیست و شنبه آینده در همان تاریخی که اعلام شده همه واحدها بازگشایی می‌شود.

حسین منصوریان افزود: در منطقه سیل‌زده کیاکلا در استان مازندران واحد دانشگاهی نداریم و بقیه واحدها نیز در تاریخ مقرر فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

در بازگشایی کلاس‌ها آرامش دانشجویان را مد نظر قرار دادیم

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان نیز گفت: در بیشتر واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی در استان گلستان مشکلی از نظر آبگرفتگی بعد از سیل نداریم و در ۶ واحد استان که درگیر سیل نیستند، کلاس‌ها برقرار می‌شود و بیشتر سعی داریم تا بعد از این روزهای پراسترس آرامش روانی دانشجویان فراهم شود.

حجت‌الاسلام سید‌علی طاهری افزود: برخی مراکز مانند مرکز گمیشان در قسمت اداری دچار آبگرفتگی است و در بخش کلاس‌های آموزشی مشکلی نداریم ؛اما چون خود شهر دچار آبگرفتگی است و تردد با سختی است، تصمیم بر این گرفته شد تا کلاس‌های واحد گمیشان با یک هفته تأخیر آغاز شود.

وی یادآور شد: علاوه بر این ممکن است دانشجویانی از بندر ترکمن به سمت گمیشان حرکت کنند؛ چون راه ارتباطی تخریب شده و مناسب نیست و بیشتر ماشین‌های امدادی رفت و آمد می‌کنند و تردد با سختی همراه است، دلیل دیگری بود تا کلاس‌های واحد گمیشان از هفته آینده برگزار و از سرگرفته شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گلستان خاطرنشان کرد: در بندر ترکمن هم چون مکان ما استیجاری و در اختیار آموزش و پرورش است و اکنون به اسکان سیل‌زدگان اختصاص پیدا کرده، کلاس‌های بندر ترکمن تشکیل نمی‌شود و از هفته آینده فعالیت خود را آغاز می‌کند و مابقی واحدهای استان گلستان از شنبه ۱۷ فروردین فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

دانشگاه آزاد اسلامی در ایلام تعطیل نیست

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: هیچ یک از واحدهای استان ایلام هفته آینده تعطیل نیستند.

محمد حیدری‌میرزایی اظهار کرد: با برپایی جلسات مختلف با مسئولان استان، شهرستان و دانشگاه و تدابیر و تمهیدات صورت گرفته مشکلی برای واحدهای دانشگاهی در سیل اخیر پیش نیامده و دانشگاه کار و فعالیت خود را در بخش کارمندان و دانشجویان از ۱۷ فروردین آغاز خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در بخش‌هایی از خوابگاه‌های دانشجویی که با گل و لای مواجه شده بودند اقدامات لازم صورت گرفته و تا فردا آماده‌سازی می‌شوند و مشکل خاصی برای آغاز فعالیت آموزشی و اداری در دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نخواهیم داشت.نظرات بینندگان

نام

پست الکترونیک

نظر

عبارت امنیتی

اگر قادر به خواندن اعداد نيستيد صفحه را refresh كنيد


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 242    ديروز: 1750    اين ماه: 27493    تاکنون : 3334212