توجه به دانشگاه، علم و پژوهش از نکات حائز اهمیت بیانیه رهبر انقلاب

کد خبر: 921 تاریخ انتشار: 1397/12/4
مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اولویت بندی در آموزش عالی باید مبتنی بر نیاز بازار کار باشد تا اعتماد به تحصیل برای دستیابی اشتغال پایدار خانواده کاهش نیابد.
image
مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اولویت بندی در آموزش عالی باید مبتنی بر نیاز بازار کار باشد تا اعتماد به تحصیل برای دستیابی اشتغال پایدار خانواده کاهش نیابد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سیزدهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان سمنان به ریاست دکتر بهروز طهماسب کاظمی مشاور و رئیس‌ مرکز حوزه ریاست، روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی امروز در واحد دانشگاهی سمنان برگزار شد.

دکتر طهماسب کاظمی در این جلسه با اشاره به آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان کشور در طی چهل سال به دنبال تضعیف انقلاب اسلامی بودند، اما به حول و قوه الهی نسل های آینده کشور شاهد چله های مکرر رشد و بالندگی هر چه بیشتر انقلاب خواهند بود.

وی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به مناسبت فرا رسیدن چله دوم انقلاب اسلامی، اظهارداشت: حوزه دانشگاه، علم، پژوهش و تحقیق و توجه به گذشته برای ساختن آینده‌ای بهتر از جمله نکات حائز اهمیت بیانیه رهبر معظم انقلاب بود.

مشاور و رئیس‌ مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری، جوانان را مهم‌ترین موتور حرکت پیشرفت کشور معرفی می‌کنند.

وی تاکید کرد: معنویت و اخلاق توأم با علم و پژوهش می‌تواند ثمرات بی بدلیلی که غرب فاقد آن است را به همراه داشته باشد.

دکتر طهماسب کاظمی با بیان اینکه قدرت کشورهای غربی در ۲۰۰ سال گذشته با اتکاء به علم و پژوهش بود، تصریح کرد: خالی بودن غرب از معنویت و اخلاق باعث شد، جامعه آرمانی که در پرتو ارزش‌های الهی شکل می‌گیرد، در این جوامع ایجاد نشود.

مشاور و رئیس‌ مرکز حوزه ریاست روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: پیشرفت‌های کشورهای غربی در حوزه اقتصاد نیز بدون توجه به ارزش‌ها و مبانی الهی بود که شاهد هستیم سازه‌های عظیم مالی این کشورها در حال فروپاشی است.

وی تأکید کرد: امید است با بهره‌گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری، مسیر آینده و دهه پنجم انقلاب به گونه‌ای ترسیم شود که بیش از پیش مایه افتخار ایران اسلامی باشد.

دکتر طهماسب کاظمی تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را یکی از بزرگترین مولودهای انقلاب اسلامی خواند و افزود: آمارها بیانگر این است که این دانشگاه در حال حاضر با بیش از یک میلیون و ۳۲۰ هزار دانشجو یکی از بزرگترین دانشگاه‌های حضوری جهان است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران از آن مردم است، افزود: دانشگاه آزاد اسلامی برای مردم و با هزینه آنان شکل گرفت و در راستای منافع ملت حرکت می‌کند.

مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی بر لزوم افزایش اعتماد مردمی به حوزه آموزش عالی تأکید و تصریح کرد: اعتماد مردم نسبت به دانشگاه به ویژه آموزش عالی نباید از دست برود.

وی به کاهش رشد جمعیت در اثر برخی سیاست‌ها اشاره و اضافه کرد: تمایل مردم به ادامه تحصیل در مقاطع عالیه رو به کاهش است.

به گفته وی، بررسی عملکردها و آسیب شناسی به چرایی از دست رفتن اعتماد مردم برای تحصیل در مقاطع آموزش عالی ضرورت دارد.

مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی یادآور شد: مقایسه آمار اشتغال افراد تحصیلکرده دارای مدرک عالی با اشخاص دارای تحصیلات کمتر حاکی از بسیاری مسائل است.

دکتر طهماسب کاظمی تصریح کرد: اهتمام ویژه در تربیت نیروی انسانی به منظور رفع نیازهای جامعه باتوجه به آمایش سرزمینی اجتناب ناپذیر است.

دکتر طهماسب کاظمی با اشاره به حمایت شرکت‌های چند ملیتی بزرگ از نشریات علمی بین المللی، تأکید کرد: دانشمندان جهان در پیشرفته‌ترین آزمایشگاه‌ها با هزینه‌های هنگفت مسائل این شرکت‌ها را حل می‌کنند، در حالی که باید بیشتر به حل مسائل کشور می پرداختیم.

مشاور و رئیس مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی و هماهنگی استان‌ها دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سوق دهی آموزش عالی به سمت گره خوردن نیازهای جامعه برای ثمراتی بیشتر ضرورت دارد.

برچسب‌ها : استان سمنان - دانشگاه آزاد اسلامی - رئیس مرکز حوزه ریاست

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 1264    ديروز: 1485    اين ماه: 35928    تاکنون : 1828049