گرامیداشت هفته معلم و مقام استاد در واحد ایلام با حضور معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام

کد خبر: 760 تاریخ انتشار: 1397/2/17
به گزارش آنا از ایلام محمد نوزری در آیین بزرگداشت مقام معلم و استاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام اضافه کرد: دانشگاه های استان علی الخصوص دانشگاه ایلام و آزاد اسلامی نقش بیشتری در توسعه استان داشته باشند و استانداری ایلام آمادگی لازم برای واگذاری طرح های پژوهشی مورد نیاز استان از جمله سند توسعه اجتماعی استان و سند جامع اربعین به این دو مرکز آموزش عالی استان دارد.
image

گرامیداشت هفته معلم و مقام استاد در واحد ایلام

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام: تهیه سند توسعه اجتماعی استان و سند جامع اربعین به دانشگاه ها واگذار می شود.

معاون سیاسی امینی استانداری ایلام گفت  بحران ها و مشکلات کنونی جامعه از جمله بحران آب، محیط زیست، ریزگردها، اقتصاد، بیکاری و... باید از طریق ورود دانشگاهها به این مسائل حل شود.

به گزارش آنا از ایلام محمد نوزری در آیین بزرگداشت مقام معلم و استاد در دانشگاه آزاد اسلامی واحد ایلام اضافه کرد: دانشگاه های استان علی الخصوص دانشگاه ایلام و آزاد اسلامی نقش بیشتری در توسعه استان داشته باشند و استانداری ایلام آمادگی لازم برای واگذاری طرح های پژوهشی مورد نیاز استان از جمله سند توسعه اجتماعی استان و سند جامع اربعین به این دو مرکز آموزش عالی استان دارد.

وی بیان کرد : استان ایلام از لحاظ نفت و گاز و آب و خاک مستعد است  و می تواند به راحتی مسیر توسعه را طی کند.

وی گفت: پتانسیل بزرگ اربعین و همجواری با کشور عراق بی نظیر است و سالانه  بین 4 تا 5 میلیون نفر از طریق مرز مهران به کشور عراق سفر می کنند و باید علاوه بر اهداف برجسته دینی و عبادی که از اربعین دنبال می کنیم طوری برنامه ریزی شود تا  مسائل معیشتی و اقتصادی مردم استان ایلام نیز لحاظ گردد.

وی استاد شهید مطهری را فیلسوف و متفکر بزرگ جمهوری اسلامی دانست و گفت: شهید مطهری از پیشگامان مبارزه با نادانی ، جمود و تحجر در جامعه بود.

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام اضافه کرد: پدر و مادر و معلم تنها کسانی هستند که برای همه افراد جامعه و در همه حال قابل احترام هستند و همه پست­ها و مدیریت­ها روزی ارزش خود را از دست می دهند ولی مقام معلمی همیشگی و ماندگار است.

وی خطاب به اساتید حاضر در این آیین گفت: اندیشه، راه زندگی و تفکر در دانشگاه توسط شما اساتید فرهیخته به جوانان آموخته می شود و دانشگاه دروازه ورود افراد به جامعه است.

وی در پایان عنوان کرد: استانداری ایلام آماده همکاری با دانشگاه های استان علی الخصوص دانشگاه ایلام و دانشگاه آزاد اسلامی در زمینه های تحقیقاتی و پژوهشی است.

در این آیین سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان خدمات شایسته ای به نظام و انقلاب انجام داده است.

دکتر محمد میرزایی حیدری اضافه کرد: تلاش ها و برنامه های دکتر ولایتی و دکتر رهبر برای کیفی سازی دانشگاه قابل تقدیر است.

وی گفت: ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی در خدمت توسعه استان است و این دانشگاه با داشتن اساتید مجرب ، آزمایشگاه­ها و کارگاه­های پیشرفته بازوی توانمندی برای کارهای علمی و پژوهشی استان است.

وی بیان کرد: معلمی شعلی است که مورد تکریم جامعه است و امیدواریم همگی معلمی باشیم برای جامعه اسلامی و اگر ما رسالت معلمی را به خوبی به انجام برسانیم قطعا راه انحراف در جامعه بسته می شود.

 

در این آیین رئیس دانشگاه ایلام نیز گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ایلام یکی از با کیفی ترین دانشگاه های استان است و از لحاظ شاخصه های آموزشی بعد از دانشگاه دولتی دومین دانشگاه بزرگ و با کیفیت استان است.

دکتر محمد علی اکبری اضافه کرد: از دانشگاه آزاد اسلامی ایلام حمایت می کنیم و کارنامه دانشگاه آزاد اسلامی قابل قبول است.

وی بیان کرد : استان ایلام از نظر افراد تحصیل کرده مقام اول کشور را دارد پس می طلبد از لحاظ دانشگاهی و اعضای هیات علمی نیز در کشور رتبه اول داشته باشد.

وی به کاهش شدید دانشجو در تمام دانشگاه های استان اشاره کرد و گفت: کل تعداد دانشجویان دانشگاه های استان کمتر از 30 هزار نفر است و این خاص استان ایلام نیست و همه دانشگاه های کشور با کاهش دانشجو مواجه شده اند. البته در برنامه ششم توسعه این تعداد کمتر هم می شود و در خیلی از دانشگاه های دولتی جمعیت  دانشجویی ما به تشکیل کلاس هم نمی رسد .

وی کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه ها را فرصتی مناسب برای کیفی سازی آموزش عنوان کرد و گفت : شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی ایلام بالاتر از نرم کشوری است و این  پتانسیل خوبی برای این دانشگاه است.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
برچسب‌ها : استان ایلام - شهید مطهری - واحد ایلام

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 224    ديروز: 1945    اين ماه: 224    تاکنون : 2662305