تیم مدیریتی دانشگاه آزاد، هماهنگ ترین تیم در حوزه اقتصاد دانش بنیان است

کد خبر: 1186 تاریخ انتشار: 1399/2/20
معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: جوانان فعال، باانگیزه و نوآور دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تولید پتنت و ثروت کنند و این دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کند.
image
معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری گفت: جوانان فعال، باانگیزه و نوآور دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند تولید پتنت و ثروت کنند و این دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری در مراسم افتتاح «سرای نوآوری و شتابدهی توسعه صنایع منطقه‌ای» که صبح امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، با ابراز خرسندی از تحولات به وجود آمده در این دانشگاه، گفت: اتفاقات بزرگی در دانشگاه آزاد اسلامی به ویژه از آغاز دوره مدیریت دکتر طهرانچی روی داده که اعتراف می‌کنم هماهنگ ترین تیمی که در دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه اقتصاد دانش بنیان بوده، تیم مدیریتی فعلی است.

دکتر ستاری ادامه داد: اینکه دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید بر درآمدهای شهریه‌ای تمرکز ندارد و به فکر فروش زمین و ساختمان‌های خود نیست، اتفاق مبارکی است. جوانان فعال، باانگیزه و نوآور، سرمایه دانشگاه آزاد اسلامی هستند و این جوانان می‌توانند تولید پتنت و ثروت کنند و نحوه بودجه‌ریزی دانشگاه آزاد اسلامی با اتکا به پارک‌های علم و فناوری، سراهای نوآوری، شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و... انجام شود و این دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین حرکت کند.

دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی حوزه فناوری و نوآوری تبدیل شود

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: برای دانشگاهی که شهریه‌محور بوده، سخت است که حدود 700 هزار مترمربع زمین خود را در مرکز شهر تهران به موضوع نوآوری و اقتصاد دانش بنیان اختصاص دهد و فضایی را برای ثروت‌آفرینی و اشتغال‌آفرینی جوانان مهیا کند. این اتفاق در دانشگاه آزاد اسلامی محقق شده و بنده از دکتر طهرانچی و همکاران ایشان برای این هماهنگی فوق‌العاده تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی برای ایجاد سراهای نوآوری در دیگر استان‌ها، گفت: مقدمات و امور اجرایی ایجاد سراهای نوآوری در شهرستان‌ها آغاز شده و دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از برنامه‌های کلان معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری شریک است. معتقدیم دانشگاهی با این حجم دانشجو و امکانات، باید بتواند یک قطب اقتصادی در کشور باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تأکید کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با فعالیت‌های اخیر، می‌تواند به یکی از بازیگران اصلی حوزه فناوری و نوآوری تبدیل شود.

جهش تولید جز از طریق نوآوری و پرداختن به کسب و کارهای نوآورانه محقق خواهد شد

دکتر اسماعیل قادری‌فر رئیس مرکز توسعه فناوری‌های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در این مراسم، گفت: راه اندازی و تبدیل واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی به سراهای نوآوری با جدیت در این دانشگاه دنبال می شود و اولین سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی سال گذشته در کتابخانه دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات افتتاح شد.

وی ادامه داد: امروز هم برج فناوری دکتر قریب که روزگاری میزبان 12 هزار دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی بود به عنوان سرای نوآوری تحت عنوان توسعه صنایع منطقه‌ای افتتاح شد که در 5 طبقه آن شتاب دهنده های تخصصی مستقر هستند و دو طبقه نیز به فضای کار اشتراکی اختصاص دارد.

دکتر قادری فر دسترسی به دانشگاه های بزرگ کشور از جمله دانشگاه تهران، صنعتی شریف و امیرکبیر و همچنین نزدیکی به واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را از مزیت های جغرافیایی این سرای نوآوری عنوان کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده، اوایل خردادماه سرای نوآوری واحد تهران غرب در پونک و سرای نوآوری هنرهای خلاق و فناوری های نرم در ساختمان سابق دانشکده هنر و معماری تهران مرکزی و در 15 هزار مترمربع راه اندازی خواهد شد.

وی با اشاره به ایجاد سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی در سایر استان ها، گفت: ما بر این باوریم که جهش تولید جز از طریق نوآوری و پرداختن به کسب و کارهای نوآورانه محقق نخواهد شد.

برچسب‌ها : تفاهم نامه همکاری - دانشگاه آزاد اسلامی - معاون رئیس جمهور

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 2069    ديروز: 1612    اين ماه: 67361    تاکنون : 2503812