موکب‌های دانشجویی در نجف و کربلا راه‌اندازی می‌شود/ ارائه تسهیلات به زائراولی‌های اربعین

کد خبر: 1059 تاریخ انتشار: 1398/7/6
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: به‌دنبال ایجاد موکب در نجف و کربلا هستیم تا زائران امام حسین(ع) به‌خصوص دانشجویان به این موکب‌ها مراجعه و علاوه بر استراحت از تسهیلات آنها استفاده کنند.
image

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام گفت: به‌دنبال ایجاد موکب در نجف و کربلا هستیم تا زائران امام حسین(ع) به‌خصوص دانشجویان به این موکب‌ها مراجعه و علاوه بر استراحت از تسهیلات آنها استفاده کنند.

دکتر محمد میرزایی حیدری با اشاره به برنامه‌های دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام برای خدمت‌رسانی به زائران حسینی در پیاده‌روی اربعین ۹۸ اظهار کرد: راه‌اندازی موکب در مرز مهران یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های ماست و مهمانسرای دانشگاه آزاد اسلامی ایلام و مهران نیز در ایام اربعین حسینی در اختیار زائران عزیز قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه به‌دنبال ایجاد موکب در نجف و کربلا هستیم تا زائران امام حسین(ع) به‌خصوص دانشجویان به استراحت مشغول شوند با تأکید بر ضرورت همکاری با موکب‌های عراقی اضافه کرد: از سال‌های گذشته که در خدمت زائران امام حسین(ع) بودیم، همکاری خوبی با هم داشتیم و مقرر شده در ایام اربعین امسال نیز این همکاری تداوم داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام تصریح کرد: در صحبتی که با موکب‌داران عراقی داشته‌ایم، مقرر شد، تعدادی از هم‌وطنان ایرانی را به این موکب‌ها، حسینیه‌ها و منازل راهنمایی کنیم تا از امکانات و تسهیلات این موکب‌ها بهره‌مند شوند.

میرزایی حیدری با بیان اینکه زائرانی که برای نخستین‌بار به کربلا اعزام می‌شوند، باید دارای امکانات و تسهیلات زیادی باشند، عنوان کرد: درصددیم اضطرابی که بعضاً زائراولی‌ها برای سفر به کربلا متحمل می‌شوند یا این شبهه در مورد آنان مطرح می‌شود با ارائه امکانات و تأمین امنیت لازم رفع شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با واحدهای دانشگاهی سایر استان‌ها گفت: استادان و دانشجویانی که از سایر استان‌ها برای نخستین‌بار به سفر معنوی کربلا مشرف می‌شوند، امکانات لازم را در اختیار آنان قرار خواهیم داد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام یادآور شد: در نجف و کربلا مدرسه‌ای را برای اسکان زائران امام حسین(ع) در نظر گرفته‌ایم و این مدارس از امنیت و امکانات خوبی برخوردار هستند و زائران مشکلی نخواهند داشت.

میرزایی حیدری در پاسخ به این سؤال که آیا کمک مالی از سوی مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی به شما شده است؟ گفت: فعلاً خیر، اما مقرر شده در آینده نزدیک این کمک‌ها انجام شود.

وی با اشاره به برنامه دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام برای تأمین امنیت زائران کربلا تبیین کرد: قطعاً امنیت زائران در صدر برنامه‌های ماست و خداوند و ائمه معصومین(ع) عنایت ویژه‌ای به زائران کربلا دارند و تا به حال کسی از بیماری خاص در سفر به کربلا شکایتی نکرده و این نشان از توجه امام‌حسین(ع) به زائرانش است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان ایلام تأکید کرد: نقش صدا و سیما در تأمین امنیت زائران با اطلاع‌رسانی‌های صحیح و کاربردی بسیار حیاتی است.

برچسب‌ها : اربعین - استان ایلام - دانشگاه آزاد اسلامی

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 2113    ديروز: 1612    اين ماه: 67405    تاکنون : 2503856